Ameliyatlı Genital Estetik

Genital Estetik Nedir?

Kadın genital bölgesinde doğuştan gelen ya da sonradan oluşan asimetri, renk değişikliği, sarkma, şekil bozukluğu gibi nedenlerle kadında oluşan estetik kaygıyı gidermek amacıyla yapılan işlemlerdir.

Yaşa bağlı olarak oluşan değişimler, kilo alma–kilo verme, doğum yapma, cerrahi müdahaleler, bölge temizliği için kullanılan maddelerdeki kimyasal maaruziyeti genital bölgede deformitelere neden olabilir. Kadının genital bölgesindeki  deformite bazı durumlarda kadının özgüvenini azaltarak mayo, bikini ya da tayt giyerken kendini rahat hissetmeme, cinsel ilişkiden kaçınma, ilişkide rahat edememe, zevk alamama gibi durumlara yol açabilir. Bu şikayetleri  gidermek amacıyla genital estetik işlemleri yapılabilir.

Genital estetik hangi işlemleri kapsar?

En sık başvuru iç dudakların küçültülme işlemi için yapılmaktadır. Bunun dışında dış dudaklara dolgu,  vajen daraltma,doğum kesi izlerinin düzeltilmesi, klitoris üstü dokunun düzeltilmesi, genital bölge beyazlatma,prp uygulamaları, 0-shot, g-shot estetik uygulamalardır.

Labioplasti

Hudoplasti

Vajinoplasti

Perineoplasti

Hymenoplasti

Labium denilen dudaklara yapılan işlemleri kapsar. En sık labioplasti  için başvuru yapılmaktadır. Sarkan, asimetrik olan, büyük içi dudakların küçültülmesi işlemi yapılabilir. Dış dudaklarda da dolgu yapılarak daha dolgun görünüm sağlanır.

Klitorris örten dokunun düzeltilmesi işlemidir. Labioplastilere eklenmesi hem daha güzel bir görünüm sağlar hem de klitorisin uyarılmasını arttırabilir.

Vajene yapılan estetik girişmdir. Doğumlara, zamana, kilo almaya bağlı vajen dokusu genişleyebilir. Çiftler bazen vajenin geniş olması nedeniyle ilişkiden zevk almayabilirler  ya da vajen  genişliği nedeniyle vajenden gaz çıkışı olabilir. Bu durumlarda vajinoplasti planlanabilir.

Doğumda oluşan kesilerin düzeltilmesi, vajen girişinin onarılması işlemlerini kapsar.

Kızlık zarının onarılmasıdır.

Genital bölge beyazlatma

Zamanla oluşan  koyulukların lazer, prp, ya da uygun ilaçlarla açılma işlemidir.

O-Shot

Orgazm aşısı olarak da bilinir. Klitoris ve erojen bölgelere Prp enjeksiyonu işlemidir.  Uygulanacak bölgeye lokal anestezik uygulandıktan sonra  o-shot yaptıracak kişiden alınan yaklaşık 15-20 cc kan özel bir işleme tabii tutularak  platelet  açısından zengin kısım ayrılarak  uygun bölgelere enjekte edilir. Yaklaşık 10 dakika sürer.  Kadının cinsel uyarımını arttırır.

G-Shot

G noktası kadınlarda en erojen yerlerden biridir. Bu dokuya yağ ya da hyalüronik asit enjeksiyonu yapılarak bu nokta büyütülür ve kasının ilişkiden zevk almasının artması amaçlanır.

Estetik ameliyatları sonrası hastanede kalış ne kadar ?

Genellikle labioplasti ,vajinoplasti yaptığımız hastaları aynı gün taburcu ediyoruz . Ancak hastanın ek hastalığı varsa, kanamaya  eğilimi varsa 1 gece hastanede  kalmasını planlayabiliriz.

 

Daha Fazla Oku

Bilgilendirici Yazılar

Takip Edin